Kudus donio trijumf Gani u goleadi protiv Južne Koreje!

0

Fudbaleri Gane upisali su veliku pobjedu pošto su u drugom kolu Mundijala u Kataru pobedili Južnu Koreju rezultatom 3:2.

Gana sada ima tri boda, isto koliko i Portugal, koji se večeras sastaje sa Urugvajom u drugom meču ove grupe. Južna Koreja je ostala sa jednim bodom, koliko ima i Urugvaj, ali uz pomenuti meč manje.

Danas je izgleda dan za lude preokrete i goleade. Gana je počela mnogo bolje i u 24. minutu povela golom Salisua, koji je bio najviši u skoku nakon prekida.

U 34. minutu Gana je imala dva gola prednosti, Džordan Aju je bio asistent, a Kudus na pravom mjestu za ogromnih 2:0.

Južna Koreja nije imala nijedan ozbiljan šut u prvom poluvremenu, ali se onda desilo pravo čudo u drugom.

U razmaku od samo tri minuta, Koreja se vratila u potpunosti u meč i izjednačila na 2:2. U 58. minutu Čo Gu-Sung je iskoristio asitenciju Lija za 1:2, da bi već u 61. bio najviši u petercu posle centaršuta sa lijevog boka za 2:2 i veliko slavlje navijača.

Tu nije bio kraj ludilu na ovom meču. U 68. minutu, Gana je izvela lijepu akciju po lijevom boku, Vilijams je promašio loptu koja je srećom stigla do Kudusa koji gađa suprotan ugao za novo vođstvo Gane!

Južna Koreja je ponovo krenula u totalnu ofanzivu i imala dvije velike šanse da dođe do izjednačenja. Li je odlično izveo slobodnjak, odličan je bio golman Gane.

U 84. minutu Koreja je imala novu šansu, Đin-Su je iskosa sa lijeve strane šutirao preko gola.

I u nadoknadi vremena Koreja je opsedala gol, Čo je imao novu priliku, opet je na mestu bio golman Gane.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, Gana je osvojila važne bodove u borbi za osminu finala i gotovo sigurno će u poslednjem kolu igrati „finale“ protiv Urugvaja za plasman u eliminacionu fazu.