Krajinović preko Hrvata do trećeg kola Rolan Garosa

0

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. Tridesetogodišnjak iz Sombora pobijedio je hrvatskog predstavnika Bornu Goju rezultatom 3:1 (7:6 (5), 6:2, 5:7, 6:1) i izjednačio najbolji plasman u karijeri, kada se govori o drugom grend slemu sezone.

Naredni protivnik 55. igraču ATP liste, biće deveti teniser planete Feliks Ože-Alijasim. Kanađanin je bez većih problema eliminiso Argentinca Uga Karabelija u tri seta.

Prethodni put Krajinović je igrao treće kolo RG još 2019. godine. To je istovremeno i njegov najbolji rezultat na GS turnirima – dvaput je dotle stizao na Australijan openu i jednom na Ju-Es openu.

Krajinović i Ože-Alijasim dosad su igrali četiri puta – u prva dva navrata slavio je Srbin, a u dva meča koje su odigrali u 2021. bolji je bio teniser iz Montreala.

Gojo, 223. igrač ATP liste, u prvom kolu ostvario je prvu grend slem pobjedu u karijeri – poslije pet seti tenisa pobijedio je Italijana Alesandra Đanezija, a dJelovalo je da od tog meča ipak nije uspeo da se fizički oporavi.

Poveo je Filip sa 1:0 u setovima posije više od jednog časa tenisa u Parizu. Nije bilo brejkova, pa je odlučivao taj-brejk. Iskoristio je Krajinović drugu set-loptu i poveo. Znatno manje napora bilo je potrebno Krajinoviću da povede sa 2:0. Izgledalo je da Goja stiže umor posle „maratona“ u prošloj rundi – ovog puta Srbin sa dva brejka lako dolazi do 6:2.

U trećem setu je Gojo ponovo demonstrirao ratnički duh. Poslije razmjene brejkova u petom i šestom gemu trećeg seta, odluka ipak pada u 11. gemu. Tada Hrvat oduzima servis Filipu Krajinoviću, a potom ga potvrđuje za svoj prvi set na ovom duelu. Ipak, u četvrtom setu Gojo ostaje „bez gasa“ i Krajinović lako dolazi do pobjede.