Kraj nestvarnog derbija pred krcatom Marakanom: Zvezda promašivala, Partizan kažnjavao i ostao na prvom mjestu!

0

U okviru 24. kola Superlige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde i Partizana večeras su na Marakani podijelili bodove, uz rezultat 2:2 (1:1). Time ‘crno-beli’ ostaju lideri srpskog šampionata, uz bod viška u odnosu na gradske rivale.

Oko 40.000 gledalaca u Beogradu ispratilo je uzbudljiv duel sa jednim velikim obrtom, pri čemu je Partizan završnih pola sata, računajući i nadoknadu, bio sa igračem manje.

Zvezdi je u prvom dijelu poništen gol, ali je u 41. minutu do vođstva doveo Spajić nakon kornera. No, uskoro je uslijedila reakcija ‘crno-bijelih’ – u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Saldanja je natrčao na odbitak i sproveo loptu u mrežu.

Partizan je preokrenuo u 49. minutu – nakon brze kontre, strijelac je bio Kalulu. Novo izjednačenje uslijedilo je u 67. minutu, kada je pogodio Endiaj, a sedam minuta kasnije Partizan je ostao sa desetoricom. Severina, koji je ušao u 63. minutu, dobio je crveni karton pošto je udario Endiaja u lice.

Mogli su domaći do preokreta u 78. minutu, ali je Bukari umjesto mreže pogodio prečku. Kroz 10 minuta, nakon gužve u šesnaestercu, opet se tresla prečka Partizanovog gola, ali ostalo je 2:2.

Rezultati 24. kola: Crvena zvezda – Partizan 2:2, Mladost Lučani – Čukarički 1:0, Vojvodina – Voždovac 2:1, Spartak – Novi Pazar 0:1, Radnik – Radnički Kragujevac 0:1, Napredak – TSC 0:0, IMT – Javor 2:1, Železničar Pančevo – Radnički Niš (večeras).

Tabela: Partizan 60, Crvena zvezda 59, TSC 47, Čukarički 38, Radnički Kragujevac 38, Mladost Lučani 36, Novi Pazar 34, Vojvodina 34, Spartak 30, Napredak 29, Voždovac 28, IMT 24, Radnički Niš 23, Javor 22, Železničar 19, Radnik 14.