Košarkašice Budućnosti četvrtu godinu zaredom poražene u finalu WABA lige

0

Košarkašice Budućnosti i četvrtu godinu u nizu poražene su u finalu WABA lige. Večeras je u finalu od Vučica bolja bila Cinkarna Celje, 64:59, koja je došla do treće uzastopne titule, a ukupno pete po čemu su se izjednačile sa Šibenikom koji je rekorder po broju titula u regionalnom takmičenju.

Budućnost je ostala na tri osvojene titule.

U prvoj četvrtini oba tima imala su ofanzivnih problema. Igrale su se čvrste odbrane, a timovi su se smjenjivali u vođstvu. Nakon uvodnih 10 minuta bilo je 14:13 za gošće.

Tim Dragana Radovića odlično je ušao u drugu dionicu. Od rezultata 16:16 koji je bio na snazi u prvom minutu Podgoričanke su napravile seriju 19:6 i na tri minuta do kraja prvo poluvremena polaganjem Jelene Bulajić otišle na maksimalnih +14 (35:21). Ekipa iz Celja do isteka prvog poluvremena spustila je zaostatak na 37:29.

Ipak, brzom serijom 5:0 u prvom minutu treće četvrtine Cinkarna je prišla na samo tri poena zaostatka (37:34). Bio je to alarm za klupu Budućnosti koja je zatražila tajmaut. Minut odmora apsolutno je prijao našem predstavniku koji je uzvratio serijom 8:0 i ponovo stekao dvocifrenu prednost, 45:34. U samom finišu treće dionice Cinkarna se primakla na 50:45 i pokazala da se neće predati tako lako.

Evidentno je bilo da se nervoza uvukla među Vučice, a ruka se skratila na početku posljednje dionice. Slovenački predstavnik prišao je na samo poen zaostatka na šest minuta do kraja poslije poena Nije Beker, 56:55. Savršeni odgovor na to u pravom momentu imala je Ksenija Šćepanović koja je trojkom ponovo odlijepila Budućnost na dva posjeda prednosti, ali će se ispostaviti da je to bio posljednji koš Budućnosti u ovom meču.

Potpuna drama nastala je na tri minuta do kraja poslije polaganja Blaže Ceh kojom je situacija na terenu otišla u potpuni egal, 59:59. Bez ikakve ideje u napadu ostale su Vučice u posljednjih pet i po minuta meča, a Cinkarna je to iskoristila i preokrenula stvari na terenu te došla do pobjede i treće uzastopne titule.

Najefikasnija u timu Budućnosti bila je Dragana Domuzin sa 17 poena. Dvocifrene su bile još Ksenija Šćepanović i Anastasija Drobnjak sa po 14 poena.

Sa 18 poena i 13 skokova novog-starog šampiona, Cinkarnu Celje, predvodila je Lea Bartelme koja je proglašena i za MVP-ja finala. Pratila ju je sa 13 ubačenih poena Sofija Gbemutur, dok je dvocifrena bila još Tajna Silva koja je meč završila sa 11 poena.