Poslanica DF-a Simonida Kordić povodom krize vlasti pojašnjava da Vlada nastoji da što je duže moguće zadrži ovu poziciju, uprkos nedostataku legitimiteta, kako bi sa pozicija vlasti i državnog budžeta formirala novu političku partiju, ali i smatra da je najzad to jasno i kolegama iz Demokrata

-Nadam se da je to njazad jasno i kolegama iz Demokrata i da će to omogućiti dogovor i sporazum oko rješavanje ove političke situacije. Iz krize se može izaći, za taj politički konsenzus nedostaje politička volja Demokrata i ja se nadam da su sa ovim posljednjih događajima uvidjeli da pružanje alibija ovakvoj Vladi u ovakvoj sitaciji nije dobro političko rješenje“-kazala je Kordić.

(DAN)

Tagovi