Danilovgradska policija je u mjestu Prentina glavica izvršila ciljanu kontrolu operativno interesantnog lica D.Đ. (41) iz Danilovgrada, koji se u trenutku kontrole nalazio na mjestu suvozača parkiranog putničkog vozila marke “Audi”.
„Kontrolom su u vozilu pronađeni startni pištolj i sjekira, koji su oduzeti po nalogu tužioca, a predmetno vozilo je oduzeto radi detaljnijih provjera D.Đ. je priveden u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad“, saopštili su iz Uprave policije.
Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
„Po nalogu tužioca su od ovoga lica prikupljena obavještenja, poslije čega je postupajući državni tužilac naložio odgovarajući zdravstveni pregled lica u medicinskoj ustanovi. Poslije preduzetih radnji službenici Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad su ovom licu izdali prekršajni nalog zbog prekršaja iz Zakona o oružju”, dodali su iz UP.
