Vozač Aspar Team trijumfovao je na kišnoj Velikoj nagradi Francuske, petoj trci sezone u Moto3 World Championship kategoriji Svjetskog prvenstva.
Mladi Španac je u Le Mans upisao treću pobjedu ove sezone, uz dva druga mjesta, nakon vođstva od starta do cilja u trci koju su obilježili brojni padovi.
Máximo Quiles slavio je sa dvije sekunde prednosti u odnosu na Adrián Fernández iz Leopard Racinga, dok se na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao Matteo Bertelle.
S obzirom na to da je kiša pala u Le Manu prije starta, trka u najlakšoj klasi je pomjerena za nekoliko minuta, a vozači su dobili dodatno vrijeme za zagrijavanje.
Fernández je krenuo sa pole positiona, ali je imao loš start i pao je na šesto mjesto, dok je Quiles odmah preuzeo vodstvo i brzo se odvojio od rivala.
Veliki broj padova obilježio je prve krugove, dok je Bertelle uspio profitirati i probiti se do trećeg mjesta uprkos kazni zbog prekoračenja staze.
Kako je trka odmicala, Quiles je potpuno kontrolisao tempo i nije dozvolio da mu iko ugrozi pobjedu, dok je borba za ostala mjesta ostala otvorena do samog kraja.
Naredna trka vozi se u Katalonija na stazi Katalunja.
