Kecmanović u drugom kolu Australijan open

0

Srpski teniser Miomir Kecmanović izborio je plasman u drugo kolo Australijan opena, nakon pobjede nad Japancem Josukeom Vatanukijem 3:1, po setovima, 4:6, 7:5, 6:3, 6:4

Vatanuki je 102. teniser svijeta, a prošle godine je stigao do drugog kola.

Meč je počeo ujednačeno, osvajanjem gemova na svoj servis, a Japanac je uspio da napravi brejk u sedmom gemu za 4:3 i potom rutinski stigao do vođstva.

Kecmanović je u drugom setu zaigrao angažovanije, ali Vatanuki nije poklekao u borbi. Tek u finišu drugog seta, u 12. gemu je srpski teniser oduzeo servis protivniku i izjednačio rezultat u setovima – 1:1.

U trećem setu Kecmanović je nastavio sa odličnom igrom, nije dozvoljavao protivniku da ga napadne i u četvrtom gemu je stigao do brejka za vođstvo 3:1, do kraja seta oba tenisera su uzimala gem na svoj servis.

Srpski teniser u odlučujućem setu nije bio dovoljno koncentrisan, prepustio je Vatanukiju brejk prednosti 2:0, ali ubrzo uzvratio dva brejka i stigao do 3:2. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Kecmanović je mirno priveo meč kraju.

Kecmanović će u narednom kolu igrati protiv pobjednika meča Rinki Hidžikata – Jan-Lenard Štruf.