Kecmanović nije mogao da se nosi sa Rudom

0

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na mastersu u Madridu. Njega je u drugoj rundi savladao Norvežanin Kasper Rud, šesti teniser ATP liste u dva seta.

Rezultat je bio 6:4, 6:1 u korist Nordijca, a duel je trajao 74 minuta. Idući protivnik Rudu biće Britanac Kameron Nori, koji je sa 6:1, 6:4 porazio Brazilca Fonseku.

Ovom pobjedom Rud je postao prvi teniser koji je u 2024. godini došao do 30 pobjeda. Prethodne sezone je do tog broja stigao tek na Ju-ES openu.

Dobro se držao Kecmanović (66. na svIJetu) u prvom setu, a pri rezultatu 4:4 imao je i dvije brejk-lopte. Ipak, nije oduzeo servis favorizovanom rivalu, pa je u desetom gemu viđen ključni trenutak. Prvu dostupnu set-loptu Rud koristi i vodi sa 1-0 u setovima.

U drugom setu Rud nastavlja sa odličnom igrom i dominira susretom, a zanimljivo je da je jedini gem u ovom setu srpski teniser osvojio na Rudov servis.

U prvoj rundi turnira u Madridu Kecmanović je pobijedio Kineza Džidžena Džanga. Naredni turnir za Kecmanovića je Kaljari, koji pripada seriji ATP 250.