Prva teniserka svijeta Iga Švjontek povukla se sa turnira u Majamiju zbog povrede.
Švjontek se na povredu rebra požalila još prošle nedjelje, nakon poraza od Elene Ribakine u polufinalu Indijan Velsa, ali problemi su počeli i prije američke turneje.
„Još u Dohi sam se mučila sa snažnom infekcijom. Bilo mi je dozvoljeno da igram, ali jaka epizoda nezgodnog kašlja dovela je do povrede rebra. Pokušala sam da igram koliko sam mogla. Nažalost, još uvijek osjećam bol i ne mogu da se takmičim. Moram da napravim pauzu zbog koje ću preskočiti Majami i Bili Džin King kup“, objavila je Poljakinja na svom Tviteru.
Švjontek je trebalo da bude slobodna u prvom kolu, a Klari Li joj je bila predviđena rivalka za drugo kolo. Ovako će njeno mesto u žrijebu zauzeti Julija Graber iz Austrije.
(sk)
