Rijetki su klubovi koji su imali tako omiljenog igrača. Ngolo Kante je bio personifikacija savršenog fudbalera. Neumoran, miran, nasmijan, profesionalac. Osvojio je sve što je mogao. Međutim, kako u fudbalu juče ne postoji sve je izvjesnije da će 31-godišnji Francuz narednog ljeta napustiti Čelsi.
Francuski „Foot Mercato” navodi naime da „plavci” ni ne razmišljaju da Kanteu ponude novi ugovor, iako mu aktuelni ističe u junu. Previše su zabrinuti zbog povreda zbog kojih je ove sezone odigrao samo dvije utakmice. Pride ima platu blizu sumi od 10.000.000 evra po sezoni, pa Čelsi nije spreman da rizikuje.
Ranije se Kante dovodio u vezu sa Pari Sen Žermenom – treba „svecima” neko ko će da se posveti defanzivi, ali on sam navodno ne želi da ide iz Londona, o Francuskoj ni ne razmišlja. Stoga se kao glavne opcije izdvajaju Arsenal i Totenhem i to im je preko posrednika i predočeno.
Pa nek se razmisle. Ne dobija se svaki dan za džabe igrač koji je osvajao Premijer ligu, Ligu šampiona, Ligu Evrope, Svjetsko klupsko prvenstvo…
(mozzart sport)
