Kamerun napravio senzaciju ali ipak ide kući: Brazilci se obrukali na kraju grupe – Abubakar servirao šok Titeu u 92. minutu

1

Brazilci su izašli iz naše grupe G kao prvoplasirani, a na oproštaju od uvodne faze poraženi su od Kameruna sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Vensan Abubakar u drugom minutu nadoknade i tako doneo svojoj selekciji veličanstvenu pobedu na oproštaju od Mundijala.

Selektor Tite izveo je kombinovani sastav koji je pokazao da je popriličan jaz između prvog i drugog tima i da ovi što većinu utakmica počinju s klupe to i zaslužuju.
Malo toga je pokazao Titeov kombinovani tim u prvih 45 minuta. Stvorio je samo dve izgledne prilike za pogodak, a obe je propustio Gabrijel Martineli. Krilni napadač Arsenala našao se u prilikama u 14. i 46. minutu, ali mu je u oba navrata kamerunski golman Epasi sjajno odbranio udarce.

Kamerunci, koji su se branili u velikom delu prvog poluvremena, mogli su da šokiraju Brazilce pred sam odlazak na odmor, ali je Ederson u nadoknadi prvog dela sjajno skinuo udarac Mbuema posle kornera.

U drugom poluvremenu Kamerun je bio taj koji je krenuo ofanzivno, ali je Ederson imao malo posla, uglavnom da hvata udarce Afrikanaca sa distance. Još jednu zrelu šansu za Brazilce propustio je Martineli u 56. minutu, kada mu je golman Epasi opet skidao zicer.

Tite je u drugom poluvremenu ubacio petoricu novih igrača, Kamerun pokušao ofanzivno u finišu utakmice da se pobedom oprosti od za njih sjajnog Mundijala, i uspeo u 92. minutu preko Abubakara.

Dakle, na kraju grupne faze Brazil iz ove grupe ide u osminu finala kao prvoplasirani (na Južnu Koreju), dok Švajcarska kao drugoplasirana igra sa Portugalijom. Kamerun je takmičenje završio kao trećeplasirani, ispred Srbije, koja je poslednja u grupi.