Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena od Farskih Ostrva

0

Kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore će igrati za 11. mjesto na Evropskom prvenstvu u Podgorici. U prvom meču razigravanja za plasman, generacija koju predvode Nedim Selmanović i Draško Mrvaljević poražena je od Farskih Ostrva 24:30. Protivnik u meču za 11. mjesto biće Slovenija, koja je nakon penala poražena od Islanda (29:30).

I pored poraza, crnogorski osamnaestogodišnjaci su ranije ispunili cilj i izborili opstanak u A diviziji evropskog rukometa.

Nakon ravnopravnog uvodnog dijela meča, Farska Ostrva su u 25. minutu došla do pet golova prednosti (12:7), koja su zadržala do kraja prvog poluvremena – 15:10.

I u nastavku meča je protivnik bio bolji u svim segmentima igre i zasluženo došao do pobjede, iako je domaća reprezentacija učinila sve da zaprijeti protivniku.

Radoš Premović je proglašen za najboljeg igrača u redovima Crne Gore sa sedam golova, koliko je postigao i Andrej Dobrković. Milan Nišavić je postigao četiri gola.