Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije okitila se bronzom na Evropskom prvenstvu u Izmiru. Izabranici Vladimira Đokića su u borbi za medalju savladali vršnjake iz Slovenije sa 70:67 (13:16, 19:18, 20:20, 18:13).
Utakmica je obilovala oscilacijama oba tima i preokretima. Prava rezultatska klackalica vladala je u prvoj četvrtini, dok su u drugom periodu košarkaši iz Dežele konstantno bili u vođstvu, koje je u dva navrata iznosilo 10 poena. „Orlići“ su međutim već do poluvremena smanjili zaostatak na dva poena, a nakon odmora i preokrenuli rezultat.
Diktirali su izabranici Vladimira Đokića tempo, stekli sedam poena viška (49:42), ali su upravo tada stali. Mali „zmajčeki” su serijom 7:0 vratili meč u egal u finišu treće dionice.
Za rješavanje pitanja pobjednika ključna je bila serija „orlića” 12:1 na startu poslednjeg kvartala, kojom su došli do maksimalnih deset poena prednosti 67:57.
Istina, Janezi su na ulasku u poslednji minut, nakon polaganja Nala Belka zaprijetili (66:67), ali su srpski juniori znali da meč privedu kraju u svoju korist.
Đokićeve momke je do pobjede predvodio Đorđe Ćurćić sa 21 poenom. Dobru podršku je imao u Lazaru Đokoviću, sa 15 i Iliji Milijaševiću sa 11 poena.
Kod Slovenaca je najefikasniji bio Alen Zulič sa 16, te Jan Zemljič, koji je upisao poen manje.
Juniori Srbije su na turniru u Izmiru ubilježili sedam pobjeda i samo jedan poraz, od Španije u polufinalu.
