Junajted u produžetku slomio Dance, Bruno rješava sve probleme „đavola“

0

Mančester junajted je očekivano došao do polufinala Lige Evrope, a neočekivano težim putem – „đavoli“ su nakon produžetka savladali Kopenhagen u Kelnu, rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je u 94. minutu, kada je Bjeland oborio Marsijala, a Bruno Fernandeš iz penala pogodio gol rivala.

Solskjerov tim je djelovao umorno, nije imao ritam kao u Premijer ligi, nakon pauze, ali je, i pored toga, mogao ranije da riješi meč.

Junajted je u finišu prvog dijela postigao gol, ali je VAR pokazao da je Mejson Grinvud bio u ofsajdu.

Bruno Fernandeš je u nastavku pogodio stativu sa 25 metara, šanse su imali Mata, Marsijal…

Kopenhagen je bio čvrst rival, imao je nekoliko interesantnih situacija pred golom rivala, ali nije pokazao dovoljno u ofanzivnom dijelu da bi napravio senzacionalni korak do polufinala.

Mančester junajted će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča Sevilja – Vulverhempton, koji se igra u srijedu.

Plasman u polufinale izborio je i Inter, pobjedom nad Bajerom iz Leverkuzena 2:1.