Jović suspendovan na dva meča

0

Luka Jović je taman počeo da u poslednje vrijeme blista u dresu AC Milana, ali ne samo da gostovanje Monci neće pamtiti po dobru, već jedno vrijeme neće moći ni da igra takmičarski fudbal.

Podsjetimo, u meču 25. kola Serije A, srpski reprezentativac je isključen.

Nakon što je Monca golovima Pesine iz penala u 45. minutu, a onda šest minuta kasnije, u okviru sudijske nadoknade vremena, preko Danija Mote došla do 2:0, samo što se borba rasplamsala u drugom poluvremenu, došlo je do incidenta.

Naime, Ico je sa dvije ruke odgurnuo našeg golgetera, što sudija Kolombo nije vidio, a onda je, djelić sekunde kasnije, isprovocirani Luka Jović odgurnuo pomenutog rivala.

Kako ga je, u žaru borbe, zakačio malo i po licu, a suparnik pao kao da je nokautiran u ringu, Joviću je pokazan crveni karton:

Srpskom reprezentativcu je danas izrečena kazna. Suspendovan je na dvije utakmice u Seriji A, pa će propustiti megdane sa Atalantom i Laciom.

Ta kazna, naravno, ne važi za međunarodne mečeve, pa će biti na raspolaganju stručnom štabu za meč Lige Evrope sa Renom.