Još jedan tripl-dabl Jokića, Buker i Durent zatrpali koš Denvera

0

Mada su brzo istopili prednost Finiksa koji je imao +15 na poluvremenu, košarkaši Denvera nisu uspjeli da se domognu brejka u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne Konferencije NBA lige -121:114!

Još jedna maestralna partija Nikole Jokića i njegov tripl-dabl, ukupno deveti u plej-ofu za njega, nisu bili dovoljni Denveru da se nekako izbori sa Devinom Bukerom i Kevinom Durentom koji su zajedno dali 86 poena. Prvi – 47 poena, drugi – 39.

Jokić je tripl-dabl zabilježio još u trećoj dionici, a meč je završio sa 30 poena, 17 asistencija i 17 skokova. Na kraju, Finiks je smanjio prednost u seriji na 2:1 i nema sumnje da nas u nastavku očekuje žestoka borba ova dva tima.

Denver je svoju priliku za pobjedu propustio pred kraj treće četvrtine, kada su vodili sa 88:85. Međutim, Sansi su napravili seriju 14:0 koja je uzdrmana samo na nekih 2.45 do kraja meča.

Džoel Embid je primio nagradu za najkorisnijeg igrača lige, ali su mu Seltiksi pokvarili slavlje. Kelti su u Filadelfiji i vratili brejk u polufinalu Istočne konferencije – 114:102 (28:29, 29:21, 31:27, 26:25).

Boston je bio bolji tim od početka do kraja meča. U prvoj četvrtini je imao 10 poena prednosti u nekoliko navrata, ali je Filadelfija uspjela da uzvrati i da poslije prvih 12 minuta igre ima poen prednosti (29:28).

Brzo je Boston vratio kontrolu utakmice u svoje ruke i u drugoj četvrtini preuzeo vođstvo. Nije bilo veliko, išlo je od poena do deset razlike, ali je bilo konstantno. Tandem TejtumBraun je držao konce igre u svojim rukama, Filadelfija predvođena raspoloženim Embidom nije uspijevala da u potpunosti uhvati priključak. Sve vrijeme je bila „tu“, ali nikako da stame rame uz rame sa gostima.

Ista priča i u trećoj četvrtini, Boston je sve vrijeme imao rezultat u rukama, najveću prednost od 12 poena (65:53). Poslednji trzaj Siksersa je bio sredinom finalne dionice, kada su uspjeli da se primaknu na četiri razlike (100:96), ali su Tejtum i Horford odbili taj napad i odveli Kelte u mirnu luku u finišu meča.

Džoel Embid je odigrao dobar meč, ostvario je dabl-dabl učinak sa 30 poena i 13 skokova, ali nije imao raspoložene saigrače da ga isprate, pošto je Džejms Harden stao na 16 poena. Kod Bostona čak šestorica dvocifrenih: Tejtum 27 poena, Braun 23, Horford 17…