Jokićev rekord nedovoljan Denveru: Na Istoku izjednačila Fila

0

Košarkaši Finiksa, predvođeni Bukerom i Djurentom, savladali su Jokićeve Denver Nagetse sa 129:124 i stigli do izjednačenja u četvrtfinalnoj plej-of seriji Zapada.

Nikola Jokić odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri i ostvario je lični rekord po broju datih poena, ali to nije bilo dovoljno za trijumf njegove ekipe.

Viđena je jedna od najboljih utakmica ovogodišnjeg plej-ofa, a Denveru je bio potreban još jedan raspoloženi košarkaš. Bio je to na momente Džamal Marej, ali Djurent i Buker su bili nemilosrdni na drugoj strani.

Definitnvni ‘X Faktor’ ovog meča bio je igrač Finiksa Lendri Šamet, koji je u posljednjem kvartalu pogodio četiri trojke, zbog kojih su Nagetsi konstantno bili u zaostatku. Ipak, uz još jednu savršenu partiju tandema Buker-Djurent Sansi su zasluženo stigli do izjednačenja u seriji.

Nagetsi su u posljednjem minutu imali napad za izjednačenje, ali Marej i Jokić su se spetljali, što je iskoristio centar Finiksa De’Andre Ejton, nakon čega su sudije dosudile ‘mrtvu loptu’. Ejton je uspio da je proslijedi do TiDžej Vorena koji je pogodio oba bacanja za 125:120.

Do kraja utakmice uslijedili su ‘penali’ kojima su Sansi održali prednost i na kraju slavili sa konačnih 129:124.

Kod Nagetsa najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 53 poena, 11 asistencija i četiri skoka. Pratio ga je Marej sa 28 poena, Porter i Gordon ubacili su po 11, a Kaldvel-Poup poen manje.

U pobjedničkom timu Kevin Djurent i Devin Buker imali su po 36 poena, a pratio ih je Lendri Šamet sa 19 poena.

SEVENTISIKSERSI U PRODUŽETKU SPRIJEČILI NOVI BREJK SELTIKSA

Košarkaši Filadelfije, predvođeni sjajnim Džejmsom Hardenom, savladali su Boston nakon produžetka sa 116:115 i stigli do 2-2 u seriji.

Još jedna vrhunska košarkaška predstava odigrana je u Filadelfijinom ‘Vels Fargo Centru’ gdje su Seventisiksersi uspjeli da, nakon dodatnih pet minuta, stignu do trijumfa i izjednačenja u seriji.

Filadelfija je odmah krenula jako, konstantno je održavala prednost i prvu dionicu vodila sa 27:19, a do poluvremena rezultat je bio 59:50.

U nastavku slična situacija, Boston nikako nije pronalazio, prije svega, defanzivna rješenja za raspoloženog Hardena, pa je pred posljednjih 12 minuta rezultat bio 92:83.

Ipak, u posljednjem kvartalu igra domaćih, kada je ofanziva u pitanju, se u potpunosti raspala, a na drugoj strani neumoljivi su bili Vajt, Smart i Malkolm Brogdon, koji je doveo Boston do prednosti trojkom za 102:105. Nakon toga, Pi-Džej Taker pogađa pod faulom i donosi Filadelfiji izjednačenje.

U sljedećem napadu, Boston preko Smarta ponovo dolazi do prednosti, a onda na 28 sekundi prije kraja odgovornost je preuzeo Džejms Harden, koji je iznudio dva preuzimanja i pogodio flouter za konačnih 107:107.

Na startu produžetka, Tajriz Maksi dovodi Filu u vođstvo, nakon čega je uslijedila serija grešaka Džoela Embida i pet poena Bostona.

Ipak, Embidova bacanja vraćaju prednost Filadelfiji, a onda je uslijedila trojka Tejtuma na 37 sekundi prije kraja za 115:113. Ipak, Harden uzvraća istom mjerom na drugoj strani i vraća Siksersima pola koša prednosti.

Seltiksi su imali 18 sekundi za posljednji napad, Tejtum je zakomplikovao prodorom, ostavio loptu usamljenom Smartu koji je nekako uspio da pogodi trojku, ali nakon pregledanog snimka sudije su je poništile jer je nije ‘izbacio’ na vrijeme, pa je tako Filadelfija slavial sa 116:115 i stigla do izjednačenja u seriji.

Džejms Harden bio je najbolji u domaćem sastavu sa 42 poena, devet asistencija i osam skokova. Embid je upisao dabl-dabl sa 34 poena i 13 skokova, a Maksi je ubacio 14 poena.

Na drugoj strani Tejtum je imao 24 poena, 18 skokova i šest asistencija. Zanimljivo je to da je bio bez poena u prvom poluvremenu. Poen manje upisao je Braun, Markus Smart je stigao do 21, Brogdon je imao 19, Vajt 12 i Horford 10.