Jedva dobili meč: Srbija se mučila sa Luksemburgom

0

LUKSEMBURG – SRBIJA 1:3 (0:1)
(Turpel 66 – Mitrović 36, 78, Radonjić 55)

Sve može da se mijenja, da se igra i dobro i loše, da ima i nema rezultata, ali je Aleksandar Mitrović – konstanta. Sa 25 godina napadač Fulama došao je na osmo mjesto vječne liste strijelaca reprezentacije. Njegov gol u 36. minutu je otvorio, a drugi u 78. minutu zatvorio utakmicu i donio pobjedu u Luksemburgu i treće mjesto na tabeli kvalifikacija – 3:1 (1:0).

To je ukupno 28 Mitrovićevih pogodaka u dresu Orlova, na vječnoj listi strelaca reprezentacije stigao je i Todora Veselinovića, sada su ispred njega još Dušan Bajević, Rajko Mitić, a kako igra golgeter Srbije sa 25 godina, nije daleko ni rekord Stjepana Bobeka sa 38 golova još iz 1956. godine.

Sedma utakmica u novoj sezoni, u dresovima Fulama i Srbije i osmi gol za Mitrovića. Deset poslednjih mečeva za Orlove – 11 pogodaka. Zbog toga je tu gdje je, u špicu reprezentacije Srbije, jer njegov golgeterski njuh gotovo nikad ne zakaže.