Iznenađenje u Beogradu: Split prvi put slavio protiv Partizana

0

Šok u Beogradskoj areni, nešto što do sada nije viđeno u ABA ligi. Vodili su košarkaši Partizana i Splita velike borbe u bivšoj SFR Jugoslaviji, ali su košarkaši sa Gripa nakon raspada velike države daleko od evropskog vrha i obično su pobjede u klasiku, kada je ABA liga u pitanju bile rezevrisane za crno-bijele, sve do večeras. Žuti su u 18. duelu sa klubom iz Humske u regionalnom takmičenju upisali prvu pobjedu nad klubom iz Humske – 74:67 (17:19, 27:11, 15:15, 15:22).

Šef stručnog štaba Partizana, Željko Obradović odlučio se odmara Amerikance Kevina Pantera i Pi-Džej Doužera što mu se obilo o glavu.

Crno-bijeli su poslednji put vodili nakon poena Balše Koprivice za 26:24 u 13. minutu.

Preostalih sedam minuta prvog poluvremena Dalmatinci su riješili u svoju korist rezultatom 20:4 i na poluvrijeme otišli sa 14 poena viška (44:30). Prednost Žutih je išla i na plus 20, poslije poena Luisa Salivena u 26. minutu (55:35).

Do velikog trijumfa Splićane je predvodio Šenon Šorter sa 18 poena, Saliven je dodao 15.

Kod Partiuzana je jedini dvocifren bio Džejms Naneli sa 10 poena.