Iznenađenje: Ispao Cicipas, Đokoviću se čisti put do zlata

0

Put Novaku Đokoviću ka prvom olimijskom zlatu je sve čistiji. Veliki broj visoko rangiranih tenisera sa ATP liste nije ni došao u Japan, od potencijalnih mina na turniru u Tokiju ispali su ranije Andrej Rubljov, Endi Mari, Hubert Hurkač i Arslan Karacev, a jutros i Stefanos Cicipas.

Grčki as, projektovan bar za polufinale, ispao je u osmini finala, pošto ga je u tri seta savladao Igo Umber. Francuz je slavio posle dva sata i 20 minuta igre, preokretom – 2:1 (2:6, 7:6, 6:2).

Ovakvom epilogu značajno je doprinijela povreda Cicipasa u završnici drugog seta. Četvrti igrač planete je u jednom trenutku izvrnuo članak desne noge, ukazana mu je ljekarska pomoć, nastavio je meč, ali to više nije bio isti igrač koji je ubjedljivo dobio prvu dionicu. Osjetio je Umber da je to njegova šansa, brzo izjednačio na 1:1, a u odlučujućem setu napao iz sve snage, te iako je izgubio prvi gem, dobio je narednih pet i bez većih problema priveo posao kraju.