Italija čeka Srbiju ili Britaniju

0

Italija je treći polufinalista Dejvis kupa. Za prolaz u finale u Malagi igraće protiv boljeg iz meča Srbija – Velika Britanija. Azuri su savladali Holandiju ukupnim rezultatom 2:1. Van de Zandšulp je savladao Arnaldija, ali su preokret i trijumf Italijanima donijeli Siner protiv Grikspora i dubl Siner i Sonego protiv Grikspora i Kolhofa.

Holandija je posle drame povela 1:0. Botik Van Zandšulp je spasio tri meč lopte i u taj brejku trećeg seta dobio Arnaldija 6:7, 6:3, 7:6 (9:7).

Italijan je dobio prvi set u taj brejku, Holanđanin se vratio u egal zahvaljujući brejku u osmom gemu.

U odlučujućem setu Van Zandšulp je prvi stigao do brejka za 2:1, ali se Arnaldi vratio za 3:3. Ušlo se u taj-brejk u kojem je Italijan vodio 6:4 i 7:6. Nijednu od tri prilike nije realizovao, ali zato Botik jeste prvu za veliku pobedu.

Siner je vodio Italiju do izjednačenja. Bio je bolji od Grikspora 7:6 (7:3), 6:1 i odluka o konačnom pobedniku pala je u dublu.

Na jednoj strani su bili Siner i Sonego, na drugoj Kolhof i Grikspor. Italijani su dobili prvi set zahvaljući brejku u osmom gemu, a onda i drugi kada su oduzeli servis u sedmom gemu za konačnih 6:3, 6:4 i veliko slavlje.