Mladen Mikijelj

Island srušio austrijske snove i ostao u igri za Pariz

0

U prvom meču posljednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva za rukometaše u grupi 1 Island je pobijedio Austriju sa 26:24 i tako došao do četiri boda u ovom dijelu takmičenja i sa realnim šansama da se nađe u olimpijskim kvalifikacijama.

Na osnovu mečeva prije ovoga Austrija je bila blagi favorit, ali Island ima sjajan tim, koji je malo zakazo na ovom Euru, pa se očekivao zanimljiv duel. Nakon 8:8 u 21. minuti, Island do kraja poluvremena pravi seriju od 6:0 i odlazi na odmor sa vodstvom od 14:8.

Za 11 minuta nastavka Austrija pravi seriju od 8:1 i dolazi do vođstva od 16:15. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Island je na osam minuta do kraja poveo sa 22:20, a minut kasnije sa 23:21. Do kraja meča Austrija je imala nekoliko napada za izjednačenje, ali nije uspjela, pa turnir završava porazom.

Bjorn Sigvaldi Gudjonson je postigao osam golova za Island, a Aron Palmarsson je dodao sedam. Kod Austrije je briljirao Konstantin Mostl sa 20 odbrana, a najefikasniji igrač bio je Tobias Vagner sa sedam pogodaka, dok se Robert Veber pet puta upisivao u listu strijelaca.