Inter osvojio Rim: Imobile postigao 200. gol u Seriji A

0

Inter je šest dana nakon što je savladao Juventus u Derbiju Italije sve potvrdio na tradicionalno teškom gostovanju u Rimu.

„Nerazuri“ su savladali Romu 4:2 za petu uzastopnu pobjedu u Seriji A za bijeg na tabeli – imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Juventusa koji u ponedjeljak dočekuje Udineze.

Nakon što se kompletira 23. kolo, Inter će imati i utakmicu manje od „stare dame“.

U kišnom Rimu je Inter poveo u 17. minutu preko Franćeska Aćerbija, ali u prvom poluvremenu nije kontrolisao stvari na terenu, pa je „vučica“ znala kako da to iskoristi i dođe do preokreta – donijeli su joj ga je Đanluka Manćini i Stefan El Šaravi.

Nastavak je samo pokazao koliko je jak Inter, jer je već do 56. na semaforu bilo – 2:3.

Markus Tiram je u 49. na pas Matea Darmijana izjednačio, a potom je novajlija Rome Anhelinjo postigao autogolom u duelu sa francuskim napadačem.

Tim Simonea Inzagija je nakon toga zagosporadio terenom, Roma imala jednu šansu kada je loše reagovao Romelu Lukakua, a tačku na trijumf je stavio Alesandro Bastoni u sudijskoj nadoknadi.

Roma je tako prekinula niz od tri pobjede od odlaska Žozea Murinja i dolaska Danijelea de Rosija.

Lacio je nanio Kaljariju četvrti uzastopni poraz (3:1), ujedno prekinuvši svoju seriju od tri utakmice bez pobjede.

„Nebeskoplavi“ su poveli u 26. minuti autogolom veziste Dejole, a nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Ćiro Imobile je duplirao prednost. Bio je to 200. gol napadača Lacija u Seriji A. Tek tada se Kaljari malo trgao i preko Gaitana smanjio na 1:2. No, to je bilo sve što su uradili, jer je u 65. minutu Felipe Anderson postavio konačni 1:3.