Hrvatska pobijedila Crnu Goru

1

Malo je nedostajalo pa da imamo najinteresantniju priču prva dva kola Evropskog prvenstva u vaterpolu. U glavnoj ulozi je reprezentacija Crne Gore, kojoj je zamalo izmakao najveći preokret poslednjih godina u svjetskom vaterpolu. Na kraju, ipak, Hrvatska je u dramatičnoj završnici slavila sa 11:10.

Gol za pobjedu Hrvati su postigli minut i 12 sekundi prije kraja, Garsija je bio strijelac i to nakon neuspješnog napada Crnogoraca, koji su mogli da dođu do prednosti.

Ali, šta se to dogodilo u poslednjoj četvrtini? Hrvatska je nakon tri dijela utakmice vodila 10:5. Imala je igru, ubjedljivo vođstvo, sve u svojim rukama, samo da polako odvede meč do kraja. Međutim, dogodilo se čudo!

Crna Gora je napravila nevjerovatnu seriju od 5:0 i došla do izjednačenja! I to sve bez ijednog pogotka najboljeg igrača Aleksandra Ivovića. Uslijedila je potpuna drama, Barakudama se stegle ruke, dok su puleni Vladimira Gojkovića u fantastičnom ritmu došli nadomak neviđenog preokreta.

I onda, poslednjih minut i po, Crnogorci su imali napad za vođstvo, možda je bio i prekršaj za isključenje nad Ivovićem, ali sudije su ostale nijeme, dok je na drugoj strani Garsija prekinuo tu seriju i donio Hrvatima novu prednost, koja je ostala na snazi do kraja meča.