Hofenhajm slavio nakon pet mjeseci: Jovetić ublažio poraz Herte

0

Fudbaleri Hofenhajma slavili su prvi put još od 14. oktobra. Nakon tačno pet mjeseci i trijumfa na gostovanju Šalkeu, savladali su na svom terenu Hertu 3:1 (2:0). Počasni pogodak za goste postigao je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Andrej Kramarić bio je glavni protagonista u prvom poluvremenu. Prvi gol hrvatski reprezentativac je postigao u 24, da bi drugi dao samo 13 minuta kasnije za prednost domaćih od dva gola poslije 45 minuta igre. Bebu je u 51. dao i treći gol za ubjedljivu prednost domaćih i tada je bilo jasno da će Hof nakon 15 mečeva, od čega sedam vezanih poraza, upisati pobjedu. Počasni pogodak za njemačku „staru damu“, kao što je napisano, dao je Jovetić u 92 minutu.

Fudbaleri RB Lajpciga su poslije katastrofe u Ligi šampiona poraženi i od Bohuma u gostima 0:1. Jedini pogodak na meču je postigao Erhan Mašović u 48. minutu meča, ovo je drugi uzastopni gol za srpskog reprezentativca, jer je pogodio i u prošlom kolu.

Bohum je ovom pobjedom izašao iz opasne zone i poslije četiri poraza upisao pobjedu, osmu u sezoni i sada se nalazi na 14. mjestu na tabeli sa 25 bodova. Na drugoj strani Lajpcig je ostao na 45 bodova i sada je na minus sedam u odnosu na prvoplasirani Bajern, uz utakmicu više.

Augzburg i Šalke su odigrali 1:1. Mejer je ponovo bio strelac za ekipu iz Bavarske, sada je bio strijelac u 51. minutu poslije asistencije Demirovića.  Ipak bod ekipi iz Gelzenkirhena je donio Bulter u nadoknadi vremena.  Augzburg je tako upisao svoj 28. bod, dok je Šalke sada na 21 bodova i ostao je u opasnoj zoni. Ipak, vidljiv je napredak u igri kraljevskoplavih, koji već osmi meč zaredom ne znaju za poraz.

Omar Marmuš je svojim četvrtim golom u sezoni doveo Volfzburgu sva tri boda na gostovanju Štutgartu. „Vukovi“ su tako poslije dva uzastopna remija stigli do pobjede, poslije koje su stigli do 38, boda, dok je Štutgart ostao na 20 i preuzeo „fenjer“ od Hofenhajma i Šalkea.

Rezultati 25. kola – petak: Borusija (M) – Verder 2:2 (0:0) /Tiram 48, Nojhaus 73 – Dukš 65, 89/, subota: Augzburg – Šalke 1:1 (0:0) /Mejer 51, Bulter 90+2/,  Bohum – Lajpcig 1:0 (0:0) /Mašović 48/, Hofenhajm – Herta 3:1 (2:0) /Kramarić 24, 37, Bebu 51 – Jovetić 90+2/, Štutgart – Volfzburg 0:1 (0:0) /Marmuš 56/, 18.30: Borusija (D) – Keln; nedjelja od 15.30: Union – Ajntraht, 17.30: Bajer – Bajern.