Hiter osvojila mali kristalni globus u spustu

0

Sezona u alpskom skijanju za skijašice je upravo završena i to posljednjom trkom spusta u Zalbahu. Pobjedu i mali kristalni globus u ovoj disciplini odnijela je Kornelija Hiter sa vremenom od jednog minuta, 45 sekundi i osam stotniki.

Drugo mjesto sa 17 stotniki zaostatka zauzela je fenomenalna Ilka Štuhec kojoj je ovo bio ujedno u prvi podijum u ovoj sezoni. Nikol Delgado sa zaostatkom od 49 stotinki je popunila pobjedničko postolje.

Među prvih 10 završile su još: Kristina AgerŠtefani VenirMirjam PuhnerMišel GisinKira VajdlFederika Brinjone Arijane Redler.

Bosanskohercegovačka skijašica, Elvedina Muzaferija, nažalost nije uspjela da pronađe svoje mjesto makar među najboljih 10 takmičarki s obzirom da je završila na 16. mjestu sa sekundom i 88 stotinki zaostatka. Ipak, za Muzaferiju je ovo istorijska sezona kojom je Bosnu i Hercegovinu postavila na mapu svjetskog skijanja, a postala je i prva predstavnica komšijske države na finalu Svjetskog kupa.

Sezona alpskog skijanja se završava sjutra na istom mjestu trkom spusta za muškarce.