Britanski vozač priznao je da njegov tim čeka puno posla.
Luis Hamilton je drugi trening za VN Bahreina završio na osmom mjestu, ali sa šest desetinki zaostatka za Fernandom Alonsom dok je kašnjenje za Red Bulom bio oko pola sekunde. Prema prvim izgledima ovo bi mogao da bude još jedan težak početak sezone za njemački tim.
“Saznali smo da je pred nama dug put.” kazao je Britanac medijima posle pitanja gdje trenutno vidi Mercedes u poretku.
“Znali smo već nešto o tome tokom testa. Razlika je velika. Pokušao sam sve, ali to je što je.”
Takođe, on je dodao da Mercedes zaostaje za Red Bulom i u brzim i sporim krivinama.
“Mislim da je to veoma, veoma slično.” Imamo kašenjenje i u brzim i sporim krivinama. Pa, ako se to uporedi sa trkačkim tempom Red Bula, oni su čak za sekundu brži. Moramo da radimo na tome.” dodao je Hamilton.
(pole position)
