Verujem u ono što će u narednom periodu biti odluka Srbije, rekao je predsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Darko Glišić, komentarišući pitanje da li veruje u ono što naše rukovodstvo radi po pitanju pritisaka koji su sve jači na Srbiju.

Glišić je istakao da je siguran da će uspeti da se sačuva mir i stabilnost u zemlji.

„Verujem u ono što će u narednom periodu biti odluka Srbije. Mi treba da gledamo svoja posla, ne tuđa. Naš interes, a to je mir, stabilnost, razvoj i nastavak projekata. Želimo da nam rastu plate i penzije, siguran sam da će do toga doći uz podršku koju je predsednik dobio“, rekao je Glišić.

Kako je naglasio, pritisci su i do sada bili veliki, a dodao je i da su pojedini mediji 24 sata linčovali Vučićevu porodicu.

„Uprkos svemu tome, on je 5 godina vodio državu samo unapred. Lako je bilo opravdati se u uslovima u kojima nečega neće biti i da nešto neće moći. Bilo je mnogo okolnosti koje bi opravdale izgovore, međutim, on je tražio načine kako da uprkos svemu razvije državu i napravi zemlju u kojoj je lepo i pristojno živeti“, rekao je Glišić.

Dodao je da je Vučić u tome uspeo, i zato je, kako je rekao, dobio toliko glasova.

Glišić je rekao da je Vučić svojim radom podigao stranku do neviđenih visina, i da u to nema sumnje.

„Srpska napredna stranka je najveća stranka, i ima i najveću odgovornost. Dešava se ponekad da mora da dođe do osveženja u redovima stranke. Imali smo stalno tu vrstu osvežavanja i promena, dovođenja ljudi za koje smatramo da mogu da doprinesu“, rekao je Glišić.

Kako je rekao, stalno se dovode ljudi koji treba da budu podmladak i da slede ono što je do sada urađeno.

Glišić je rekao da postoje ljudi koji nemaju nikakvu odgovornost u redovima opozicije. Kako je rekao, neki su sa 3 posto osvojenih glasova sebe proglasili pobednicima.

„Kada bi njihova politika došla na vlast, ona bi dovela da Srbije ne bi bilo u roku od 48 sati. Mogli bi da stavimo katanac na državu, a posledice bi bile vekovne“, rekao je Glišić

Tagovi