Giedraitis promašio šut za pobjedu: Zvezda se sa 0-2 vraća iz Španije

0

Crvena zvezda se iz Španije vraća kući sa dva poraza.

Poslije Valensije, poražena je i od Baskonije (85:87), ali ruku na srce nije imala ni sreće.

Dva i po minuta prije kraja imala je minus deset (81:71), ali je uspjela da se vrati i trojkom Rokasa Giedraitisa stigne do izjednačenja (85:85).

Tadas Sedekerskis je bio precizan sa linije penala, a „crveno-beli“ su imali posljednji napada za produžetak ili pobjedu.

Odgovornost je preuzeo Giedraitis, šutnuo je za tri i bio neprecizan.

Ovo je za Zvezdu drugi uzastopni, a četvrti neuspjeh u posljednjeih pet mečeva.

Sedekerkis je prevodio domaćina sa 18 poena, kod Zvezde se istakao Giedraitis (24).

Olimpijakos je bez problema stigao do trijumfa protiv Bajerna uz po 14 poena Tomasa Volkapa i Aleka Pitersa.

Barselona je boljom igrom u drugom poluvremenu stigla do slavlja protiv Fenerbahčea.

Vili Ernangomez je blistao sa 21 poenom i devet skokova.

Kod Fenera, najefikasniji je bio Najdžel Hejs-Dejvis (18).

Monako je u finišu stigao do trijumfa u „Žalgirio areni“ uz 25 poena i osam skokova Majka Džejmsa.

Virtus je bio bolji od Makabija na svom terenu, a najbolji akter meča bio je Tornike Šengelija sa 27 poena i osam uhvaćenih lopti.

Valensija je u nastavku „zaključala“ koš, dozvolila je Asvelu da ubaci svega 32 poena i stigla je do ubjedljivog trijumfa.