Gardašević otpisao Grbalj, Iskra hita ka Evropi

0

Fudbaleri Sutjeske i Iskre upisali su pobjede u 31. kolu Telekom 1.CFL, čime su nastavili borbu za drugo mjesto na tabeli.

Nikšićani su pred svojim navijačima savladali Rudar sa 2:0 i tako zadržali dva boda više od trećeplasirane Iskre. Golove za Sutjesku postigli su Marko Ćetković u 12. i Marko Vučić u 36. minutu.

Iskra je sa 3:1 ispratila Zetu, a strijelci za domaćina bili su Driton Camaj (dva gola) i Luka Malešević. Na drugoj strani je precizan bio Srđan Krstović u 20. minutu.

Iako je vodila, Budućnost nije uspjela da savlada Petrovac – 1:1. Za novog šampiona Crne Gore gol je postigao Dušan Stoiljković u 58, da bi tri minuta kasnije poravnao Halil Muharemović.

Duel dvije najlošije plasirane ekipe pripao je Komu, koji je u Petrovcu bio bolji od Grblja – 1:0. Trenutak odluke viđen je u posljednjim trenucima utakmice, kada je Sava Gardašević pogodio mrežu Grblja i svojoj ekipi donio tri veoma važna boda.

Mali gradski derbi, između Titograda i Podgorice, završen je remijem bez golova.
Prvo mjesto na listi strijelaca preuzeo je Marko Ćetković. Ofanzivac Sutjeske u trci za Trofej Radija Crne Gore vodi sa 10 golova, jedan više od Draška Božovića, Igora Ivanovića (Budućnost), Save Gardaševića (Kom) i Bobana Đorđevića, koji je u prvom dijelu sezone nastupao za Grbalj.