Futsaleri Srbije u baražu za Evropsko prvenstvo: Orlovi za dva minuta slomili Bosnu i Hercegovinu

0

Poslednji korak do kontinentalne smotre protiv Belorusije zakazan za novembar

Futsaleri Srbije pobedom nad Bosnom i Hercegovinom (3:1) u Zenici stavili su tačku na kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2022. godine i kao drugoplasirani tim Grupe 4 plasirali se u baraž za kontinentalnu smotru.

Sva četiri pogotka na susretu stala su u manje od tri minuta igre, a Orlovi su preokretom i slavljem izborili za šansu u doigravanju protiv Belorusije koje je zakazano za Novembar.

Vodeći pogodak za Bosnu i Hercegovinu u 12. minutu režirao je dvojac SesaraJosip je uposlio Marina koji je rutinski zatresao mrežu. Pogodak domaćina probudio je Orlove te je već u narednom minutu Rakić doneo izjednačenje na asistenciju Lazarevića i inicirao pravi rafal naših futsalera. Na pogodak za izjednačenje nadovezao se minut inspiracije Pršića koji je u 14. minutu dva puta zatresao mrežu rivala. Srpski reprezentativac je prvi gol postigao posle duplog pasa sa Simićem, dok je novi pobod za slavlje drugom asistencijom režirao Jovan Lazarević.

Inspirisani Orlovi pobedom su uspeli da zaustave lidera grupe koji je poslednje kolo dočekao sa stoprocentnim učinkom i pet pobeda, a znatno veći motiv s obzirom na to da je domaćin već overio kartu za Holandiju bio je dovoljan da se izabranici selektora Gorana Ivančića konačno pokažu u dobrom svetlu.