Fudbalski savez Crne Gore se ponaša kao da je sve u najboljem redu, a samo laici ne vide lošu situaciju u kompletu, počev od A selekcije, gdje su na vidjelo izašli problemi oko izbora igraca, sastava ekipe, prikazane nediscipline igrača i članova stručnog štaba, udaljavanja igrača iz selekcije, a sve na kraju rezultira nerealnim procjenama istih i ambicijama bez pravog plana, što sve ukupno šalje negativnu sliku o nama na evropskoj fudbalskoj sceni, upozoravaju iz Fudalske Crne Gore.

Članovi upravnog odbora pomenutog nevladinog udruženja, Rajo Vujadinović, Brajan Nenezić i Vjekoslav Dukić navode da je odgovornost na FSCG, ali da je taktika krovne kuće fudbala u državi ćutanje, zatišje poslije nebrojanih neuspjeha, da bi prošlo nekoliko dana i tako idemo dalje, bez objašnjenja, reakcije, analiza…

Izgradnja stadiona, tribina, terena i drugih infrastrukturnih objekata sa čime se toliko hvali rukovodstvo FSCG traje po nekoliko godina, rokovi se stalno produžavaju, a sve se obavlja bez tendera što dodatno unosi sumnju u ispravnost. Primjeri su stadioni na Cetinju, u Nikšiću, Podgorici…Kako to država dozvoljava sportskim institucijama? Potrebna je hitna izmjena zakonske regulative. U pitanju su milionski iznosi, a praksa se nastavlja i dalje uz odluke i potpisivanje ugovora od strane nelegalnog predsjednika i rukovodstva, nepriznatog od strane nadležnog ministarstva. Onda se i postavljaju pitanja ko sve izvodi radove, ko kontroliše te radove, kako Studio K dobija na konkursu 500.000€ za tribinu koja je u planu već toliko godina, a postoji firma koja je već uručila studiju besplatno…”, poručuju iz Fudbalske Crne Gore.

Iz ove organizacije smatraju da je sve nabrojano posao za tužilastvo i policiju, uz već podnijete prekršajne i krivične prijave.

Rezultati selekcija, najboljih klubova u evropskim takmičenjima, organizacija rada i razvoj za djecu i mlade je posebna priča. Postavlja se pitanje, dokle ovako? Ima li odgovornosti, niko iz nelegitimnog rukovodstva FSCG se ne oglašava, a već godinu i tri mjeseca rukovode institucijom bez legitimiteta, bez upisa u registar sportskih organizacija, a time i validnog rešenja o radu”.

Za rešenja ne treba ići daleko, kažu iz Fudbalske Crne Gore. Imamo pozitivnih primjera u najblizem okruženju, poput saveza i selekcija Hrvatske, Srbije, BiH…

Ugledati se na njih, pa i nešto od njihovog iskustva primijeniti ovdje, nije sramota pitati za savjet i stručnu pomoc, ali za to treba imati stručnu i karakternu sposobnost, kvalitet, moć i širinu kakvu trenutno „ekipa“ koja rukovodi institucijom nema i veoma teško da ce u ovom sastavu imati”, navode iz Fudbalske Crne Gore.

U ovoj NVU vjeruju da će Ministarstvo sporta i mladih svojom reakcijom i nadležnim ovlašćenjima koje ima kao krovna sportska institucija preduzeti odgovarajuće mjere i konačno početi sređivanje vrlo značajne sportske institucije kakav je FSCG.

Uz sve ovo i najava za okupljanje svih dobronamjernih ljudi iz svijeta fudbala u Crnoj Gori u skorom terminu i da se već jednom iz fudbala sklone poslušni i politički podobni ljudi, uz očekivanje da će ubuduće da se vrednuju samo kvalitet i rezultati rada, a sve za razvoj i napredak kvaliteta fudbala na svim nivoima za šta će trebati dosta vremena s obzirom na trenutnu poziciju crnogorskog fudbala na UEFA rang listi gdje nas je dovela sadašnja rukovodeća garnitura svojim znanjem i radom”, zaključuje se u saopštenju koje su potpisali članovi UO Fudbalske Crne Gore Rajo Vujadinović, Brajan Nenezić i Vjekoslav Dukić.

Tagovi