Fudbaleri Marseja iskoristili poklone Adana

0

Fudbaleri Olimpik Marseja ubilježili su prvu pobjedu u Ligi šampiona (4:1) i ujedno nanijeli prvi poraz Sportingu, koji je u prva dva kola D grupe savladao Ajntraht i Totenhem.

Kasnio je početak utakmice na „Velodromu“ pošto se autobus sa fudbalerima iz Lisabona zaglavio u gužvi. Ali, dok to momcima u polju nije smetalo, jer su u 1. minutu postigli gol, izgleda da je golmana Antonija Adana i te kako ukočilo.

Veliku grešku napravio je čuvar mreže „lavova“ u 12. minutu meča na praznom stadionu Olimpika, dugo je oklijevao da degažira povratnu loptu i na kraju, kada je već bilo dockan, šutnuo je i napucao Aleksisa Sančeza, od kojeg se fudbal odbio u mrežu – 1:1.

Ni tu nije bio kraj, Adan je koji minut kasnije jako loše degažirao loptu, pravo u noge igračima Marseja na nekih 35 metara od gola Portugalaca, sjevnula je brza akcija i Francuzi su preokrenuli na 2:1, a igrao se tek 16. minut.

Ni to nije sve! U 23. minutu je igrao rukom van šesnaesterca i dobio direktan crveni karton! Antonio Adan može slobodno da kaže da „ova noć nije bila njegov dan“…

Taman što je zamirisalo na još jednu veliku noć za lisabonske „lavove“…

Strijelac je jedinog gola za Sporting bio je Trinkao u prvom minutu, dok su poklone Adana iskoristili Sančez u 13, Harit u 16, Balerdi u 28. i Embemba i 84. minutu.

U drugom meču trećeg kola D grupe Ajntraht od 21 sat dočekuje ekipu Totenhema.