Crnogorske rukometašice su ubjedljivo poražene od Francuske (31:23) pa su sve dalje od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva.
To je drugi poraz “lavica” u glavnoj rundi Eura, nakon sinoćnjeg protiv Mađarica, pa su im sada ostale samo teoretske šanse prođu u samu završnicu.
Crna Gora je večerašnji meč izgubila prije svega očajnim izdanjem u napadu, jer kad god je pokazala da može da parira aktuelnom prvaku svijeta uslijedila tehnička greška ili promašeni sedmerac i zicer kojim je ekipa Suzane Lazović sama sebe udaljavala od preokreta.
Francuskinje su rano stigle do sedam golova prednosti (11:4), ali je naš nacionalni tim nakon 30 minuta imao podnošljivih minus četiri – 15:11.
U nastavku je Crna Gora ključnu šansu propustila kod rezultata 18:14 kada su Dijana Mugoša i Đurđina Jauković promašile po sedmerac, Nina Bulatović zicer, a rivalke znale kako da to iskoriste i odlijepe se – o povratku u utakmicu tako posljednjih desetak minuta nije bilo ni govora…
Crna Gora može u polufinale EP ako savlada Poljsku u nedjelju i Švedsku u utorak, a da Mađarska u preostale tri utakmice u glavnoj rundi osvoji najviše bod…
Mađarice bi dileme mogle da otklone već večeras, jer od 20.30 časova igraju sa Poljakinjama.
Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
