Francuska šampion Evrope, Danska pala poslije produžetaka

0

Rukometaši Francuske osvojili su titulu šampiona Evrope.

U dramatičnom finalu u Kelnu, Francuska je poslije produžetaka pobijedila Dansku rezultatom 33:31, i tako četvrti put stigla na krov Evrope.

Nakon 10 godina „trikolori“ su se ponovo vratili na tron, i ponovo su, kao i tada u Herningu, do zlata stigli preko Danaca, kojima su uspjeli da se revanširaju i za poraz u prošlogodišnjem finalu Svjetskog prvenstva u Stokholmu.

Dvije najdominantnije selekcije na planeti vodile su veliku bitku 60. minuta, ekipe su smjenjivale u vođstvu, a najveću prednost imali su Danci (9:6 i 17:14).

Međutim, nisu uspjeli da prelome meč.

Francuzi je uspjela da odgovori, da se vrati u utakmicu i odvede je u produžetke (27:27).

U dodatnih 10 minuta bili su bolji, te na kraju osvojili Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Ludovik Fabregas sa osam i Nedim Remili sa pet predvodili su Francusku do trijumfa, uz Diku Mema i Elhina Prandija koji su bili junaci u produžecima.

Kod Danske Mikel Hansen sa devet i Matijas Gidsel sa osam pogodaka bili su najefiaksniji, uz na golu odličnog Emila Nilsen sa 15 odbrana.