FMP tukao Partizan, igra se majstorica

0

Iznenađenje u Železniku! FMP je uspio da se oporavi od poraza u prvoj utakmici, da nadomjesti 10 poena zaostatka u trećoj četvrtini, i da u neizvjesnoj završnici dođe do veoma bitne pobjede protiv Partizana od 88:85. Sada je 1:1 u polufinalnoj seriji – gledaćemo majstoricu!

FMP je imao prevlast u poslednjoj četvrtini, dobrom igrom Đorđevića je održavao razliku i koristio slab šut crno-belih, a jedino je Nikola Janković držao crno-bele u igri. Renfro je ostajao sam i nije mogao da pogodi ništa za tri, a onda je i Janković promašio zicer. Veličković je dao važnu trojku za prednost od 80:79 na dva minuta prije kraja.

Partizan je poveo košem Renfroa, potom je i Marinković povećao s linije za slobodna bacanja na 83:81 na 46 sekundi do kraja. Jeremić je dobio tri slobodna bacanja i FMP je poveo 84:83. Marinković nije dobro organizovao napad. Potom je imao i otvoren šut za tri za produžetak – nije pogodio.