Fiorentina će još morati da čeka, Interu Kup Italije

0

Pehar namijenjen pobjedniku Kupa Italije pripao je Interu. „Neroazuri” su u finalu na rimskom Olimpiku savladali Fiorentinu sa 2:1 i napravili dobru uvertiru za posljednja dva kola u Seriji A i finale Lige šampiona protiv Mančester Sitija 10. juna u Istanbulu.

Četa Simonea Inzagija se nakon trofeja u Superkupu u Rijadu po deveti put u istoriji radovala i peharu Kupa, a golove za pobjedu nakon preokreta postigao je sjajni Argentinac Lautaro Martinez.

U 29. minutu izjednačio je na 1:1, da bi u 37. minutu na sjajan način posle centaršuta Barele donio prednost i ispostavilo se trijumf svom timu.

Fiorentina je povela golom Nika Gonzalesa u trećem minutu, a isti igrač je u 18. propustio veliku priliku da duplira vođstvo.

Kazna je brzo uslijedila, pa je Viola iako je u nastavku imala nekoliko dobrih prilika preko Luke Jovića ostala bez trofeja.

Novu priliku da osvoji evropski imaće u finalu Lige konferencija protiv Vest Hema 7. juna u Pragu.

Poslednji put su ljubičasti osvojili neki značajniji trofej na početku milenijuma, kada su slavili u Kupu Italije.