Finiš koban po „sokole“: Finska slavila u Podgorici

0

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 2:1 od selekcije Finske u petoj utakmici u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Presudio je pogodak Kaspera Terha, koji u 87. minutu iskoristio prostor koji mu se ukazao da zatrese mrežu Nikole Ivezića.

Finska je do vođstva došla u 32. minutu, kada je Vile Oski pogodio glavom poslije kornera.

Nastavak meča donio je bolju igru „sokola“, a nagrada je stigla u 58. minutu.

Aleksa Ćetković je dao dugu loptu za Viktor Đukanovića, koji je šutirao sa petnaestak metara, lopta je zakačila protivničkog igrača i prevarila golmana Lukasa Bergstrema.

Nakon toga Crna Gora je imala nekoliko opasnih napada, ali je Finska bila ta koja se radovala na kraju.

Sljedeću utakmicu u grupi E Crna Gora igra 7. juna sa Albanijom u Podgorici.

Biće to nastavak duela od 27. minuta, koji je prekinut u novembru zbog obilnih padavina u Glavnom gradu.

Crna Gora – Finska 1:2 (0:1)

Gradski stadion u Podgorici. Sudija: Evangelos Manuhos (Grčka). Strijelci: Viktor Đukanović u 58. za Crnu Goru, a Vile Oski u 32. i Kasper Terho u 87. za Finsku. Žuti karton: Perović (Crna Gora).

Crna Gora: Nikola Ivezić, Aleksa Golubović (od 46. Nikola Janjić), Arnel Kujović (od 89. Damjan Mugoša), Aleksa Ćetković, Balša Tošković (od 56. Dejan Perović), Viktor Đukanović, Dušan Vuković, Ljubomir Pejović, Robert Đeljaj, Igor Pajović (od 89. Nikola Vuković), Ognjen Gašević.

Selektor: Nikola Rakojević.

Finska: Lukas Bergstrem, Roni Janson, Santeri Vananen, Adam Marhijev (od 66. Leo Valta), Natan Skita (od 66. Juho Talvitie), Kasper Terho (od 90.+1 Toni Mietinen), Juho Lentiranta, Henri Saloma (od 66. Niklas Pihtija), Otso Limata (od 77. Kai Meruloto), Vile Koski, Miska Ilitova.

Selektor: Mika Lehkosuo.