Počinje finalna serija plej-ofa EPCG Superlige odbojkašica. Herceg Novi će večeras od 19 časova biti domaćin prvog meča završnice sa ekipom Galeba.

Odbojkašice Galeba u odbranu titule kreću gostovanjem najdominantnijem timu regularnog dijela EPCG Superlige. Sastav Milorada Krunića nije izgubio ni set od početka sezone, a u trijumfalnoj seriji Novljanki našao se i Galeb u tri meča prvenstva i Kupa Crne Gore. U redovima prvaka vlada optimizam, uprkos značajnim izostancima.

Kroz našu istoriju mnogo je prošlo finala, tako da sve ovo za nas nije ništa novo. Osjećaj je prelijep, igrati i ovu godinu samu završnicu prvenstva, što je i bio cilj. Bez obzira na činjenicu da u finalnu seriju ulazimo bez dvije igračice iz postave, igraćemo bez pritiska i sa željom da ponovimo veliku borbenost iz polufinalne serije”, naglasio je trener Galeba, Petar Koković.

Herceg Novi je početkom aprila došao do prvog trofeja u istoriji, pehara Kupa Crne Gore i sa ogromnim samopouzdanjem ulazi u prvu finalnu seriju ikada.

Nadamo se jednoj zanimljivoj seriji. Dobro smo proučili ekipu Galeba, u drugim dijelu igraju puno bolju odbojku otkako su se pojačali sa dvije djevojke iz SAD. Naravno, mi se uzdamo najviše u sebe, u svoj pristup, u svoju igru, kao i cijele sezone. Ne opterećujemo se uopšte koliko će utakmica bili, koliko će setova ići, bitno nam je samo da na kraju slavimo tri puta i osvojimo titulu. Prema tome ćemo se nadam se i izgurati do kraja” kazao je trener Herceg Novog, Milorad Krunić.

Titulu će upisati ekipa koja prva ubilježi tri pobjede.

Tagovi