Federer na Čunga u polufinalu

0

U drugom polufinalu Australian opena sastaće se branilac trofeja Rodžer Federer i najveće iznenađenje turnira, Južnokorejanac Hjon Čung. Oba tenisera su četvrtfinalne mečeve riješili lagano u tri seta. Najtrofejniji teniser svijeta je po dvadeseti put savladao 19. nosioca Čeha Tomaša Berdiha sa 7:6, 6:3 i 6:4 i bez izgubljenog seta na turniru plasirao se u polufinale. Berdih je sjajno započeo susret, stekao brejk prednosti koji je izgubio u 9. gemu kada je servirao za set i propustio prvu set loptu. Imao je polufinalista Vimbldona u 12. gemu još jednu priliku da kruniše dobru igru u prvom setu, međutim Federer je još jednom pokazao da najbolje odreaguje u najtežim trenucima- osvaja gem na svoj servis i u taj-brejku demonstrira silu i slavi sa 7:1. Naredna dva seta ,,Fedeks” rutinski osvaja sa po jednim brejkom više od protivnika, nakon dva sata i 18 minuta igre obezbjeđuje plasman u polufinale gdje će ,,koplja ukrstiti” sa Đokovićevim ,,dželatom”-Čungom koji je ranije u senzacionalnom četvrtfinalu istim rezultatom po setovima 6:4, 7:6(7:5) i 6:3 pobijedio amerikanca Tenisa Sandgrena.
Prvi polufinalni par u muškom singlu čine Kajl Edmund i Marin Čilić, dok će se u istoj fazi takmičenja kod dama sastati Simona Halep i Anđelika Kerber, te Elis Mertens i Karolina Voznjacki.