Evropsko prvenstvo u rukometu za kadete: „Crveni” izborili opstanak

0

U meču odluke za opstanak u A diviziji Evropskog prvenstva, kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Poljske (30:27). Domaćini će u nastavku šampionata Starog kontinenta u Podgorici razigravati za plasman od 9. do 12. mjesta.

U dvorani „Verde“ ponovo je viđena dramatična završnica, ali za razliku od meča protiv Islanda, srce momaka koje predvode Nedim Selmanović i Draško Mrvaljević, ovog puta donijelo je željeni rezultat.

Tri i po minuta prije kraja, Poljska je izjednačila (27:27), ali je Crna Gora sa dva gola Nišavića, potom i Dobrkovića proslavila drugu pobjedu na prvenstvu.

Upravo je Andrej Dobrković bio najbolji igrač tima sa devet golova, dok je Radoš Premović postigao šest. Andrija Radovanović je upisao pet, a Mirko Latković četiri gola.

Četvrtak je na prvenstvu slobodan dan, a Crna Gora naredni meč će odigrati u petak.