Everton dva puta vodio, na kraju uzeo samo bod u Notingemu

0

Dvaput je vodio Everton protiv Notingem Foresta u gostima, ali su Karamele ipak propustile šansu da upišu tri važna boda u borbi za opstanak. Nazad u Liverpul moraće sa samo jednim, pošto je Abdulaj Dukure poklonio loptu protivniku u 77. i omogućio domaćinima da drugim golom Brenana Džonsona stignu do 2:2.

Mladi Velšanin bio je dvostruki strijelac u ovom meču, te je stigao do sedam pogodaka ove sezone u Premijer ligi, ali je nekih pet minuta pre kraja utakmice propustio šansu da upiše i svoj prvi het-trik u elitnom rangu engleskog fudbala. Nije baš jasno da li je gađao dalji ugao ili želeo da centrira, svakako je uspio da pošalje loptu pored Džordana Pikforda, ali – i pored stative.

Ostalo je 2:2, što je vjerovatno i najpravednij ishod ove utakmice, koja je pokazala da ni Notingem ni Everton nemaju odbrane dostojne nadmetanju u jednoj od najjačih liga svijeta. Previše je bilo individualnih grešaka i dekoncentracije na obje strane, pa i ne čudi zašto su oba tima u donjem dijelu tabele. S tim da je Notingem u nešto povoljnijem položaju, pošto je remijem ostavio današnjeg rivala na četiri boda udaljenosti. Veliku priliku propustile su Karamele da pobedom podignu samopouzdanje pred mečeve odluke…

Goleadu je otvorio Demaraj Grej iz penala u 10. minutu, nakon nespretnog starta Džondža Šelvija na Dvajta Meknila. Nedugo zatim je odbrana Evertona zaboravila na Brenana Džonsona poslije akcije kao na treningu, ali već u 29. minutu gosti su opet vodili. Ovaj put nakon glavometa pred golom Notingema, koji je okončao Abdulaj Dukure, prekinuvši golgeterski post od 44 meča.

Ipak, sjenku na efikasnu partiju reprezentativac Malija bacio je petnaestak minuta prije kraja, kada je Everton imao priliku da iz kontre ode na dva gola prednosti. Umjesto toga, usledilo je izjednačenje drugim golom Džonsona, a nakon što je Felipe presjekao pas Dukurea i omogućio Džonsonu i Rajana Jejtsa.

Rezultati – subota: M. Siti – Njukasl 2:0 (1:0) /Foden 17, Silva 67/, Arsenal – Bornmut 3:2 (0:1) /Parti 62, Vajt 70, Reis 90+8 – Biling 1, Senesi 57/, Aston Vila – Kristal Palas 1:0 (0:0) /Andersen 27ag/, Brajton – Vest Hem 4:0 (2:0) /Mekalister 18, Feltman 52, Mitoma 69, Velbek 89/, Čelsi – Lids 1:0 (0:0) /Fofana 53/, Vulverhempton – Totenhem 1:0 /Traore 82/, Sautempton – Lester 1:0 (1:0) /Alkaraz 35/, nedjelja: Notingem Forest – Everton 2:2 (1:2) /Džonson 19, 77 – Grej pen 10, Dukure 29/ , 17.30: Liverpul – M. Junajted; ponedjeljak od 21: Brentford – Fulam.