EP za kadete u Podgorici: Nakon remija sa Danskom, srpski rukometaši savladali Sloveniju

0

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju 30:25 (16:14) u drugom kolu Evropskog prvenstva u Podgorici.

„Zmajevi” su bolje startovali, ali su „orlići” sa šest vezanih golova stigli do solidne prednosti (10:5). Dežela se nije predavala, nekoliko puta je prilazila na minimalan zaostatak, a onda na startu drugog poluvremena i povratila vođstvo (17:16). Igralo se nakon toga gol za gol, sve dok srpski osamnaestogodišnjaci nisu serijom 3:0 ponovo preokrenuli na 22:20 i do kraja meča su samo uvećavali zalihu.

Najefikasniji akter meča bio je Vukašin Antonijević, strijelac sedam pogodaka. U pobjedničkom timu su se istakli još Leo Feješ i Vojin Čabrilo sa po pet golova.

„Petardu” je ne drugoj strani bacio Nejc Hriberšek.

Inače, kadeti Srbije su u prvom kolu C grupe remizirali sa Danskom 25:25 (14:14). „Orlići” su ispustili pobjedu, pošto su imali dva gola prednosti u finišu utakmice. Izabranici Aleksandra Brkovića su prikazali odličnu igru protiv favorita. Nakon velike borbe tokom čitave utakmice, Srbija je sredinom drugog poluvremena stekla vođstvo od tri gola i najveću prednost u susretu koju je pokušala da održi do kraja meča. Međutim, uprkos rezultatu 25:23 u 58. minutu, Skandinavci su došli do 24. gola minut kasnije, a u poslednjim trenucima greškom Brkovićeve ekipe uspjeli da izbore neriješen rezultat.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Uroš Mitrović sa sedam golova, dok je Marko Vujović postigao pet pogodaka.