Englezi lako riješili Senegal i zakazali klasik sa Francuzima

0

Fudbalska reprezentacije Engleske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru! Izabranici Gareta Sautgejta su na stadionu „Al Bajt“ u Al Horu porazili Senegal 3:0 (2:0) i zakazali klasik sa Francuzima. Aktuelni svjetski prvaci nešto ranije su takođe bez mnogo muke došli do plasmana među osam najboljih ekipa. Tim Didijea Dešana pobijedio je Poljsku sa 3:1.

Dobru igru je na startu utakmice pružili su afrički „lavovi”. Tim koji vodi Aliju Sise bio je izuzetno konkurentan rival favorizovanim Englezima do finiša prvog poluvremena. Međutim, tada do izražaja dolaze individualni kvaliteti engleskih ofanzivaca.

U 38. minutu „Gordi albion“ dolazi do vođstva preko Džordana Hendersona. Iskusni vezista Liverpula postigao je pogodak preko fantastičnog Džuda Belingema, najboljeg igrača Engleske u prvom poluvremenu. Fantastično je vezista Borusije Dortmund prošao po boku i uposlio kapitena Liverpula, koji šutira iz prve i donosi vođstvo svojoj selekciji.

U trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu Englezi dupliraju prednost. Poslij još jednog fantastičnog pasa Belingema odlično su kontru istrčali Fil Foden i Hari Kejn. Mladi ofanzivac Mančester Sitija upošljava kapitena Kejna, kojem nije bilo teško da snažnim udarcem postigne svoj prvi gol na turniru udvostruči prednost „tri lava”.

U drugom poluvremenu tempo kao da je malo opao, a konačan rezultat postavljen je u 57. minutu. Fil Foden je povukao loptu i centirao u sredinu šesnaestrca. Tu se našao Bukajo Saka, spretno je reagovao i matirao Mendija za 3:0. Foden je upisao drugu asistenciju na utakmici, a dvadesetjednogodišnji fudbaler Arsenala treći gol u trećoj utakmici na Svjetskom prvenstvu.

Englezi su se drugi put zaredom plasirali u četvrtfinale Mundijala – u Rusiji su četiri godine ranije stigli do polufinala, a kasnije su završili turnir na četvrtom mjestu.