EHF Euro: Njemci došli na svoje

0

Rukometaši Njemačke savladali su Mađarsku 35:28 (18:17) u pretposlednjem kolu Grupe 1 glavne runde na Evropskom prvenstvu i drže u svojim rukama sudbinu kada je borba za polufinale u pitanju.

Domaćini su izbili na drugo mjesto tabele i pobjedom nad Hrvatskom u poslednjoj utakmici bi osigurali plasman među četiri najbolja tima Starog kontinenta. Austrijanci će čekati eventualni poraz Pancera u poslednjem kolu i probati da novim podvigom nad Islandom izvade kartu za samu završnicu. Mađari i dalje imaju teoretske šanse, ali im uz obaveznu pojedu nad “nezainteresovanim” Francuzima “igraju” samo poraz Njemačke, uz poraz ili remi Austrijanaca.

Što se tiče utakmice u Lankses areni, nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćini su u nastavku praktično razbili Mađare.

Julijan Kester sa osam golova predvodio je Njemačku do zlata vrijedne pobjede i zaslužio epitet igrača utakmice. U poraženom timu Gabor Ančin i Mikloš Rošta postigli su po šest golova.