Efes pobijedio Barselonu, poraz Zvezde

0

Košarkaši Efesa pobijedili su večeras na svom terenu u Istanbulu Barselonu 98:74 (18:13, 24:26, 30:21, 26:14), u utakmici 22. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Efesa bio je Rodrig Bobua sa 21 poenom i pet asistencija, Tibor Plejs imao je 17 poena i sedam skokova, a Den Oturu 15 poena i šest skokova. Šejn Larkin pobjedi je doprinio sa 15 poena i osam asistencija.

U španskom timu Vili Ernangomes bio je najefikasniji sa 18 poena uz četiri skoka. Nikola Kalinić dodao je 14 poena, četiri skoka i četiri asistencije, a sa 14 poena utakmicu je završio i Rokas Jakubaitis.

Efes je na 14. mestu sa devet pobjeda i tri poraza, dok je Barselona druga uz skor 15/7.

U narednom kolu Efes dočekuje ekipu Monaka, a igrači Barselone u Italiji igraju protiv Milana.

Košarkaši Baskonije pobijedili su Crvenu zvezdu u Beogradu rezultatom 91:90 i u velikoj mjeri umanjili šanse srpskog predstavnika da se plasira u plej-of ili plej-in.

Ekipa sa Kalemegdana je poslije drugog neuspjeha u posljednja tri meča na učinku 9-13, dok Baskijci imaju skor 12-10 i napravili su veliki korak ka doigravanju.

Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili sa 26:10, a čovjek odluke sjajni Markus Hauard. Američki bek je u drugom poluvremenu postigao 26 od ukupno 32 poena, a odlično su ga pratili Vanja Marinković i Ćima Moneke.

Hauard najefikasniji sa 32 poena, 7 trojki od 10 pokušaja, bio je nevjerovatan u posljednjoj dionici, a ukupno je u drugom poluvremenu postigao 26 poena.