Drugi vezani meč u gostima: Budućnost u Parti traži konstantu u igri

0

Košarkaši Budućnosti nastavljaju seriju gostovanja. Poslije MZT-a u ABA ligi, igraju sa Promiteasom u Patri u okviru 12. kola Evrokupa. „Plavi“ su zajedno sa Pariz basketom na diobi četvrtog mjesta u grupi B, koje donosi prednost domaćeg parketa u osmini finala. Grci su stepenicu niže, sa jednom pobjedom manje, što dovoljno govori o značaju meča u dvorani „Dimitris Tofalos”.

Još jedna zahtjevna utakmca u ritmu od tri vezana meča u gostima. I jedan i drugi tim čekaju meč u izmijenjenom sastavu. Većim dijelom prve utakmice smo igrali odlično, ali smo pokazali drugo lice u četvrtoj četvrtini. Sjutra moramo uspotaviti neki kriterijum i standard, moramo tražiti dobre šuteve i što je nabitnije, moramo shvatiti da utakmica traje 40 minutu. Ne smiju nam se dešaviti situacije iz finiša prethodnog meča sa MZT-om i utakmicom sa Promiteasom u prvom dijelu Evrokupa”, kazao je šef stručnog štaba Budućnosti, Vladimir Jovanović.

Plavi su u prvom dijelu sezone savldali Promiteas rezultatom 95:89, tek poslije produžetka.

Promiteas je u Podgorici odigrao odličnu utakmicu, bukvalno smo se spasili u poslednijm sekundama regularnog toka, blokadom Aleksandra Lazića. Znamo što nas očekuje tamo. Biće teška utakmica, jer oni, kao i mi, se bore za što bolju utakmicu”, rekao je centar Budućnosti, Kenan Kamenjaš.

A grupa: danas: Venecija – Kluž (20); srijeda: Lijetkabelis – Burg (18), Bursaspor – Prometej (18), Huventud – Cedevita Olimpija (20.15), Breša – Ulm (20.30).

Trenutni plasman: Burg 11-8, Huventud 7-4, Prometej 7-4, Venecija 6-5, Bursaspor 6-5, Ulm 6-5, Breša 5-6, Kluž 4-7, Lijetkabelis 4-7, Cedevita Olimpija 2-9.

B grupa: danas: Hapoel – Turk Telekom (19), London Lajons – Gran Kanarija (20.30); srijeda: Promiteas – Budućnost (18.30), Šljonsk – Hamburg (20), Pariz – Trento (20).

Trenutni plasman: Gran Kanarija 9-2, Turk Telekom 8-3, Hapoel Tel Aviv 7-4, Budućnost 7-4, Pariz 7-4, Promiteas 6-5, London Lajons 5-6, Hamburg 3-8, Trento 2-9, Šljonsk 1-10.