Drama u Trentu okončana pobjedom

0

Košarkaši Budućnosti na korak su od plasmana u četvrtfinale Evrokupa. Oni su večeras u Italiji nakon dva produžetka slavili protiv Trenta 106-105 i gotovo obezbijedili ulazak u Top 8 fazu Evrokupa.
Ono što je definitivno obilježilo večerašnji okršaj jeste nestvarna završnica na kojoj bi i Alfred Hičkok pozavidio. Naime, Budućnost je imala veliku priliku da u regularnom dijelu meča ubilježi pobjedu ali da ne bude tako pobrinuo se visoki centar tima iz Podgorice Kajl Lendri koji je promašio oba bacanja za pobjedu. Ušlo se u produžetak koji je umjesto 5 trajao gotovo 20 minuta nakon što je u završnici prvog produžetka zakazao semafor. Budućnost je imala napad za pobjedu na 3,6 sekundi do kraja, Danilo Nikolić pogodio ali je vrijeme na semaforu ostalo zamrznuto na 3,6 sekundi. Uslijedilo je vijećanje arbitara i nakon što nisu mogli da utvrde da li je koš regularan ili ne, donijeli su odluku da meč produže za dodatnih 5 minuta. Tim Aleksandra Džikića je poveo 104-101 na minu i po do kraja drugog produžetka, ali su Italijani uz nesebičnu pomoć sudijske trojke uspjeli da preokrenu na 105-104. I kada se činilo da će se Budućnost bez pobjede vratiti iz Italije, Danilo Nikolić je izrastao u junaka. Na svega stotinku do kraja izborio je faul, pogodio oba bacanja i Budućnost odveo u četvrtfinale.
Kod domaćih najefikasniji su bili Farej sa 24 poena i Saton sa 15 poena dok su naš tim do trijumfa predvodili Gordić sa 23 poena, Ivanović sa 20 poena i Danilo Nikolić sa 15 poena.