Došao kraj seriji pobjeda „vučica“

0

Seriji od 12 uzastopnih pobjeda došao je kraj – košarkašice Budućnosti Bemax poražene su u gostima od Cinkarne Celje rezultatom 69:63 u razigravanju za fajnal-for WABA lige.

Na 2:54 prije kraja, crnogorske šampionke su vodile 63:60, ali uslijedila je serija 8:0 slovenačkog tima za osmu pobjedu u regionalnom takmičenju – Budućnost ih ima devet uz utakmicu više.

Od samog starta domaćin je nametnuo svoj ritam, a izabranice Vladana Radovića totalno podbacile u napadu što potvrđuje podatak da su ubacile svega 21 poen za prvih 20 minuta igre. U nastavku je prednost Cinkarne išla i do maksimalnih +13, ali je Budućnost uspjela da uzvrati u posljednjih deset minuta. Podgorički tim se kasno probudio i izgubio prvi meč u WABA ligi još od marta prošle godine kada je u meču za titulu upravo poražen od rivala iz Celja.

Najefiekasniji u timu domaćina bila je Nija Beker – 21 poen, sedam skokova i četiri asistencije. U taboru Budućnosti istakla se Dragana Domuzin sa 17 poena, dok je 15 ubacila Jovana Savković.

Takmičenje u regionalnoj ligi za košarkašice naš predstavnik nastavlja 28. februara – Orlovi će biti rival u Podgorici.